Slýcháte občas od rodičů či kolegů věty, které Vás popichují?
„To je důsledek toho, že je neumíte zaujmout.“
„Být vámi, více bych se zajímal o duše těch, které učím.“
„Já jsem tomu nerozuměl, proto to nemám.“
„Zavolejte mi vždy koncem týdne na mobil a nemusíme se scházet.“
Seznámíme se s tím, jak na tyto a podobné věty reagovat tak, abychom neprohlubovali konflikt, nedělali věci, které nechceme a zároveň vedli druhé k jejich dílu odpovědnosti za chování a učení.
Konkrétně se budeme rozvíjet v oblastech těchto dovedností:
- zvládání vztahově agresivních kritik,
- sdělování vztah neohrožujících kritik,
- reagování na výmluvy vedoucí druhé k přijetí vlastní odpovědnosti,
- zvládání žádostí o laskavost.